KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10356044
*
nr 1035 6044
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Blandteknik, Isaac Grünewald (1889-1946), Äppelträdet med guldäpplena, motivet: 32x25
Isaac Grünewald, född 1889 i Stockholm, död 1946 vid en flygolycka nära Oslo, svensk konstnär.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 20:59:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 18:45:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald, född 1889 i Stockholm, död 1946 vid en flygolycka nära Oslo, svensk konstnär.
Läs mer om Isaac Grünewald
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik isaac grünewald svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6728 Färglitografi
Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. "På stranden..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13
*
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald, född 1889 i Stockholm, död 1946 vid en flygolycka nära Oslo, svensk konstnär.
Läs mer om Isaac Grünewald
nr 1035 6044
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Blandteknik, Isaac Grünewald (1889-1946), Äppelträdet med guldäpplena, motivet: 32x25
Isaac Grünewald, född 1889 i Stockholm, död 1946 vid en flygolycka nära Oslo, svensk konstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 18:45:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald, född 1889 i Stockholm, död 1946 vid en flygolycka nära Oslo, svensk konstnär.Läs mer om Isaac Grünewald
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik isaac grünewald svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6728 Färglitografi
Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. "På stranden..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13



